^ Do Góry

WITAMY

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
138237

PRELEGENCI

   Grazyna Koba     

Grażyna Koba - Migra Sp. z o.o.

Autorka ponad 80 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad 30 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W 2018 roku została wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i zaliczona do grona stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. W firmie MIGRA pełni funkcję prokurenta i zajmuje się, poza pisaniem i promowaniem książek, koordynowaniem wszystkich prac związanych z przygotowaniem ich do druku. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

Dorota Ługowska

 

Dorota Ługowska

 

Absolwentka Politechniki Radomskiej. Nauczyciel zajęć komputerowych i informatyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Radomiu. Zwolenniczka stosowania nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych w nauczaniu, platform e-lerningowych oraz Office 365 – wykorzystywanych na co dzień w swojej pracy. Administrator Office 365, uczestnik projektu Microsoft Innovative Expert Educator. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

 

 PawełPławiak

 Paweł Pławiak, Architekt rozwiązań Cloud, MCT & MCE.

Wykładowca akademicki, CEO w CBSG Polska (www.cbsg.pl). Posiada certyfikaty Microsoft pierwszej (MCP/MCSA/MCSE), drugiej (MCTS/MCITP) i trzeciej generacji (MOS/MTA/MCSA/MCSE). Od lipca 2009 roku regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility. Systematycznie uczestniczy w wielu projektach i wdrożeniach opartych o platformy serwerowe Windows, System Center, Microsoft Azure, Office 365 i Intune. Współautor przewodników zabezpieczeń Windows dla wielu polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji w tym Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (www.cert.gov.pl) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Współpracuje z Microsoft w zakresie certyfikacji zawodowych. Lider Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (www.wguisw.org). Pasjonat karawaningu.

Pilarczyk Justyna 

Justyna Pilarczyk

pedagog, doradca zawodowy, socjoterapeutka. Pracownik Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Kołobrzegu. Członek Zarządu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Doradców Zawodowych.

KlimakRadoslaw 

Radosław Kimak Doradca Handlowy w firmie Mentor.

Posiada zawodowe kompetencje w branży nowych technologii. Nie ma rzeczy niemożliwych - tak widzi pracę i życie. Praca z ludźmi, ciągłe zmiany i wyzwania stawiane przez branżę sprawiają, że słowo nuda jest mu obce. Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci. Hobby - kolarstwo górskie XC, e-sport, historia antyczna.

Katarzyna Hatłas 

Katarzyna Hatłas, rocznik 76’. Kobieta. Działacz. Wolontariuszka.

Wielbiciel życia i motywowania do działania. Z wykształcenia humanistka. Posługuje się biegle angielskim, włoskim i rosyjskim.             
Od kilku lat prowadzi w Koszalinie firmę szeroko edukacyjną AJKAN szkolenia
z marką AJKAN for kids. Ma również stowarzyszenie AJKAN for people. Nagrodzona statuetką „Kobieta Regionu Koszalińskiego 2016” za działalność społeczną, a firma koszalińskim LAUREM 2018 w kategorii – inspiracje i styl życia. Twierdzi, że bez wyobraźni ludzkość wyginie jak dinozaury.

ZasonskiSylwester 

Sylwester Zasoński:Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.

Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Wolanska Barbara

 

Barbara Wolańska

logopeda, neuroterapeuta eegbiofeddback. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu.

 Grzegorz Jankowski

 

Grzegorz Jankowski

Kierownik Projektu Helion Edukacja. Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych segmentem edukacyjnym wydawnictwa. Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

Krepec Jolanta

 

Jolanta Krępeć

 

pedagog specjalny, neuroterapeuta eegbiofeedback, certyfikowany Apple Distinguished Edukator, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu i Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu.

 

 Łukasz Gierek

 Łukasz Gierek nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. MIEExpert, MIEFellow

Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza go do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas stara się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubi to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Pomysłodawca platformy eduheroes.org

ArturRudnicki 

Artur Rudnicki

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu (ZST), od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej”. Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, w którym to ZST uzyskał tytuł Microsoft Showcase School i został włączony do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata. Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). W 2018 roku został wyróżniony przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i umieszczony na liście stu osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

 Franczuk Norbert

Norbert Frańczuk - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu - Stowarzyszenie SAPERE AUDE.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Microsoft Innovative Educator Expert. Entuzjasta Minecrafta, robotyki i druku 3D. Prywatnie słony żeglarz.

a cieslar

Andrzej Cieślar - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Entuzjasta wirtualizacji, symulacji systemów operacyjnych oraz rozwiązań sieciowych w edukacji. Entuzjasta rozwiązania PROXMOX, Cisco Pocket Tracert. Instruktor Akademii CISCO. Prywatnie entuzjasta nart.

KawalekJacek
 

Jacek Kawałek nauczyciel informatyki  w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Z zawodu elektryk. Służba wojskowa w Bałtyckiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza w Koszalinie. Ukończył WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka na Wydziale Mechanicznym, oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią  miasta, które praktycznie całkowicie zniszczyły wojny. W projekcie  technologia 3D wykorzystywana jest zarówno do modelowania, druku 3D i animacji. Jest współtwórcą szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV, wiceprezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działajacego na rzecz młodzieży oraz współorganizatorem konferencji dla nauczycieli  OD BECIKA KAŻDY KLIKA. Lubi tańczyć, śpiewać i grać na gitarze.